DAĞCILIK VE DOĞA FİLMLERİ – 66

261. THE DISAPPEARED (2012)

Kuzey Atlantik Denizinde, eylül ayında bir balıkçı teknesi batar. 6 adam 2 küçük sandal içinde, okyanusta mahsur kalır. Ancak yardım gelmeyincede kürek çekerek karaya ulaşmayı denerler. Bol ödüllü harika bir film.

TheDisappeared

 

262. TRACKER (2010)

Yıl 1903. Yer Yeni Zellanda. İngilizler ile ada yerlileri arasında ki Boer Savaşı tüm hızıyla sürmektedir. Bir İngilizi öldürdüğü iddia edilen bir Moari’yi (Ada yerlisi), çok iyi bir iz sürücü olan Arjan geri getirmek üzere görevlendirilir. Artık Yeni Zellanda’nın vahşi doğasında, av ve avcının hayatta kalma becerilerinin test edildiği, bir kedi fare oyunu başlar.

1414378_big

 

263. WILDLIKE (2014)

Mackenzie, sorunlu bir genç kızdır ve annesi tarafından Alaska’da ki amcası yanına gönderilir. Amcası ilk başlarda arkadaşça davransa da zamanla değişir ve Mckenzie tek başına annesine dönmeye çalışır.

WildLike Production Stills

 

264. ZERO KELVİN (1995)

Bu kez harika arktik bölge görüntüleri içeren, bir Norveç-İsveç ortak yapımı film öneriyorum.  20 yaşlarında genç bir şair, bir yıl geçirmek üzere sevgilisini bırakıp Doğu Grönland’a gider. Burada kaba saba bir balıkçı ve bir bilim adamı ile birlikte aralarında sevgi ve nefrete dayanan bir arkadaşlık gelişir.  Filmi zorlukla ve ancak ve orjinal dilinde bulabildim. Aşağıdaki videoda tamamını bulabilirsiniz.

0113557

 

262.

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: