DAĞCILIK VE DOĞA FİLMLERİ – 48

189. OLD JOY (2006)

Pek çok eleştirmenin 2006 yılı filmleri listesinde TOP 10’a girmiş bir film. Biri ilk çocuğunun doğumunu bekleyen, serseri ruhlu iki eski arkadaş, hafta sonu bir kamp gezisi için ormana gider.

BQKCOFt

 

190. DE NIEUWE WILDERNIS (2013)

Bu kez Hollanda sinemasından bir örnek. Ülkesinde 2014 yılının en iyi filmi seçilmiş. Hollanda’da 1968 yılında kurulan, 59 kilometrekarelik vahşi yaşam koruma bölgesi Oostvaardersplassen’de ki doğal yaşamın,bir yıl boyunca çekilmiş ilk görüntüleri.  Mutlaka seyredilmeli..

92943

 

191. SWEETGRASS (2009)

2003 yazında Amerikalı koyun çobanlarının, sürülerini götürmek için yaptığı, vahşi doğada ki 300 km.lik yolculuğun belgeseli. New York ve Berlin Film Festivallerinden ödül kazanmış bir film.

maxresdefault

 

 

192. THE ROAD HOME (1999)

Bu kez de Çin sinemasından bir örnek. Lou babasının ölümü üzerine, cenaze töreni için doğup büyüdüğü köye geri döner. Ancak annesi, çok büyük ve eski geleneklere uygun bir cenaze töreni konusunda ısrarcıdır. Eller üzerinde ve yürünerek taşınan bir cenazenin, eve dönüş yolunu asla unutmayacağına inanılmaktadır. Lou tek çocuk olarak cenaze hazırlıklarına başlar. Bol ödüllü bir film.

the_road_home_1

 

 

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: