DAĞCILIK VE DOĞA FİLMLERİ – 42

165.  BIG RIVER MAN (2009)

Slovenyalı uzun mesafe yüzücüsü Martin Strel’in, 2007 yılında yaptığı, 3300 millik, timsahlar, piranhalar ve  anacondalar ile dolu Amozon Nehri yüzüşünü anlatan belgesel bir film.  Film, 2009 Sundance Film Festivalinde Büyük Jüri Ödülünü kazanmıştır.

big_river_man_ver2

 

166. THE TRAP (1966)

Vahşi Kanada ormanlarında tuzak kurarak yaşayan yalnız bir adam, kürklerini satmak için gittiği kasabada, alışveriş yaptığı tüccarın üvey kızını 1000 Dolar karşılığı satın alır. Kız küçük yaşta anne ve babasının öldürülüşüne şahit olmuştur ve o günden beri hiç konuşmamıştır. Issız orman kulübesinde ikisi arasında fırtınalı bir aşk doğar. Filmin tamamını aşağıdan izleyebilirsiniz.

TheTrap-000

 

167. ARCTIC BLUE (1993)

İzole bir Alaska kasabasında bir seri cinayet işlenir ve Eric Desmond, katili yetkililere teslim etmek üzere yola çıkar. Ancak hem Alaska’nın vahşi doğası, hem de katili kurtarmak isteyen arkadaşları varken bu o kadar kolay olmayacaktır.

Arctic_Blue__1993_zps50e0af15

 

168. THE LIFE AND TIMES GRIZZLY ADAMS (1974)

Boz ayıları eğiterek sirklere satan Grizzly Adams lakaplı James Capen Adams,’ın hayatını anlatan bir film.  Oduncu James, işlemediği bir cinayetten sorumlu tutulunca dağlara kaçar. Bulduğu bir ayı yavrusu en iyi dostu olur ve ikisi birlikte doğayı keşfederler. Filmin tamamını aşağıdan izleyebilirsiniz.

The_Life_and_Times_of_Grizzly_Adams-351806632-large

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: