COLUMBIA

columbia

Columbia Sportswear Company, 1938’de kurulan çok köklü bir Amerikan şirketidir. Paul ve Marie Lamfrom 1937’de Almanya’dan kaçarak ABD’ne gelirler ve Portland, Oregon’da, Columbia Hat Company olarak adlandırılan küçük bir şapka distribütörlüğü alırlar. Teslimatlar sırasında üreticilerden kaynaklanan problemlerden dolayı ürünleri kendi başlarına üretmeye karar verirler.  1948 yılında kızları Gert,  üniversiteden arkadaşı Noel Boyle ile evlenir .1960 yılında ilk balıkçı yeleği tasarımını yaparak bir spor malzemeleri üreticisine dönüşürler ve Columbia Sportswear Company adını alırlar. 1970 yılında Noel Boyle ölür ve işleri ev kadını olan Gert devralır. En büyük yardımcısı da oğlu Tim Boyle‘dir.

1975 yılında ilk Goro-tex parka ile uluslararası pazara açılırlar ve hızla büyürler.

1991 yılında kendi su geçirmezlik teknolojileri olan Omni-Tech‘i, 2008’de ise güneşten korunma teknolijisi olan Omni-Shade‘i geliştirdiler.

OMNI TECH:

OMNI SHADE:

 

2009 da nem önleme teknolojisi Omni-Shield ve 2010 da ısı koruma teknolojisi Omni-Heat’i geliştirdiler.

OMNI SHIELD:

OMNI HEAT:

1998’de şirket halka açılmış ve Columbia aktif outdoor tekstil endüstrisinde dünya lideri olarak yeni bir devir başlatmıştır. Tüm dünyada 2700’den fazla çalışanı olan Columbia’nın ürünleri 72 ülkede 13.000’den fazla perakende noktasında tüketicileriyle buluşmaktadır.

Bugün kayak başta olmak üzere, outdoor giyim ve ayakkabı alanında dünyanın en büyük üreticilerinden biridir ve uyku tulumu ve sırt çantası da üretmektedir.

RESMİ SİTESİ: http://www.columbia.com

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: