AND OUTDOOR

133742 (1181 x 787)

And Outdoor; sanırım şu an ülkemizdeki en büyük Türk outdoor firması ve aynı zamanda en eskilerinden biri….  Kurulması ve gelişmesi de tam bir başarı öyküsü.. Bir insanın çalışarak ve özellikle de kendini geliştirerek neler yapabileceğine çarpıcı bir örnek..

Adıyamanlı 7 çocuklu bir ailenin ferdi olarak İstanbul’a göçen Yaşar GÜNAYDIN, Mahmutpaşa’da işportacılık yaparak iş hayatına atılır. Aynı zamanda, beyaz eşya alanında pazarlamacı olarak çalışır. Pazarlama alanında ki yetenekleri nedeniyle kısa zamanda sivrilir ve birlikte çalıştığı Musevi iş adamları, ürün seçimi için onu yurt dışına götürmeye başlar. Bu sayede ithalatı öğrenir.

1980 yılında kendi şirketi  And Dayanıklı Tüketim Malzemeleri Sanayi ve Ticaret Ltd.’i kurar.. Televizyon, video, müzik seti gibi ürünleri ithal edip satar. Bu arada Üniversiteyi bitirir ve kurslara giderek İngilizcesini ilerletir.

1990 yılında bir ABD firması olan IGLOO ile çalışmaya başlaması, firmanın kaderini de değiştirir. Çünkü oradan alıp ithal ettiği, buzdolabı, buzluk, termos gibi ürünler outdoor ürünleridir. IGLOO firması Türkiye distrübütörü olarak toplantılara katıldıkça, diğer distrübütörlerle tanışır ve outdoor pazarının büyüklüğünü farkeder. Çadırdan, uyku tulumuna kadar tüm outdoor ürünlerini ithal etmeye başlar ve işletmenin yönünü beyaz eşyadan, outdoora çevirir.

yasar-gunaydin

Andoutdoor, uzun müddet İstanbul Avcılar’da ki binasında sadece toptancı olarak faaliyet gösterir. Neredeyse ülkemizdeki tüm büyük parekende zincirleri ile outdoor mağazalarına ürün satar. Daha sonra Avcılar’da ki binasının 5.000 metrekarelik 5 katını, bir showrooma dönüştürerek, parekende alanına da girer.

Bugün 12.000 farklı kalemden oluşan dev bir ürün çeşitliliği ile, dağcılık, trekking, kaya tırmanışı, avcılık, balıkçılık, kampçılık, kayak, bisiklet,yüzme, sörf, dalış, kano vb. pek çok outdoor sporuna yönelik hizmet vermektedir.

Andoutdoor’un Türkiye distrübütörü olduğu firmalar şunlardır.

Igloo (Amerika),

Ezetil (Almanya),

Falke (Almanya),

Stubai (Avusturya),

Bestway (İtalya),

Dolamite (İtalya),

Point 65 (İsveç),

Care Plus (Hollanda),

Regatta (İngiltere),

Dare2be (İngiltere),

Craghoppers (İngiltere),

Conna Bride (İrlanda),

N-rit (G.Kore),

Tokyo Plus (Hindistan),

Sun Camp (Çin),

United Outdoor (Çin)

 

FİRMA WEB SİTESİ:  www.andoutdoor.com (Web sitesinden online alışveriş yapılabilmektedir.)

ADRESİ:  E-5 Yanyolu Cad. No:196 İstanbul Üni. Yanı P.K.34320 Avcılar / İstanbul / Türkiye

TELEFON   : (212) 590 38 38
FAX                : (212) 593 02 45
E-mail          : info@andoutdoor.com

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: