THE NORTH FACE

banner_vimeo_eng

Dağcılık ekipmanları üreten firmalar arasında belkide en bilineni ”The North Face”dir.

Adını, yüksek dağların en soğuk ve en zor tarafı olan kuzey yamaçlarından alan bu ABD firması, ironik bir şekilde, sadece 150 metre rakıma sahip olan, San Fransisco’nun sıcak bir plaj bölgesinde kurulmuştur.

1966 yılında, kendileri de doğa yürüyüşü meraklısı olan iki arkadaş, sırt çantası ve tırmanış ekipmanları satan küçük bir parakende mağazası kurarak işe başladılar. 1968 yılında, mağazalarını daha geniş imkanlar sunan, San Fransisco körfezinin karşı kıyısına taşıdılar ve kendi giyim ve ekipmanlarını tasarlamaya ve imalatına başladılar.

Ağırlıklı olarak dış giyim, uyku tulumu ve çadır üreten The North Face,1980 lerde kayak malzemeleri, 1990 larda da ayakkabı ve sırt çantası üretmeye başladı.

DSCN1667-1280x960

The North Face, ARGE’si en güçlü doğa sporu üreticilerinden biridir. Dünyanın en uç noktalarda faaliyet gösteren en iyi dağcılarına sponsor olarak, aldığı geri bildirimlerle teknoloji ve tasarım geliştirmektedir. Bu konuda dünyanın pek çok teknoloji üreten firması ile de gerektiğinde beraber çalışmaktadır. Örneğin dünyanın en iyi su geçirmezlik teknolojisi olan ”Gore-tex Pac Lite” teknolojisinin geliştirilmesinde, WL firması ile beraber çalışmışlardır.

Bugün The North Face, çok geniş bir ürün yelpazasine sahip olsada, esas uzmanlık alanı dış giyim, uyku tulumu ve çadırdır. Özellikle yüksek irtifa dağcılığında, The North Face’in bu ürünleri en çok tercih edilen ürünler arasındadır.

THE NORTH FACE ÜRÜNLERİNİ ALIRKEN DİKKATLİ OLUN. ÖZELLİKLE UZAKDOĞUDA ÇOK SAYIDA SAHTELERİ ÜRÜTÜLMEKTEDİR.

RESMİ SİTESİ: http://www.thenorthface.com

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: