AĞAÇLARDAN SU ELDE ETMEK

Screen-Shot-2015-02-14-at-9.07.55-PM

Ağaç yapraklarından terleme sonucu su elde etmeyi biliyordum, fakat bu metodu ilk kez duydum… Açıkçası bu şekilde su elde etme konusunda bazı kuşkularım var. Kuşkularım da su elde edilip edilemeyeceği konusunda değil, elde edilen suyun sağlık üzerinde ki etkileri konusunda… Çünkü bu metod ile sadece su değil, ağaç gövdesindeki reçineleri, mineralleri, şekeri ve ağacın ürettiği kimyasalları da almamız kaçınılmaz… Yani bu şekilde, su ihtiyacımızı karşılamamız yanında kısmen beslenmemiz de mümkün olabileceği gibi, zehirlenmemiz de söz konusu olabilir. Yani iyi bir botanik bilgisine ihtiyaç var gibi duruyor…

Metod çok basit. Ağacın gövdesinde küçük bir delik açıp, bu deliğe bir oluk yerleştirmek. Oluğun altına da suyun toplanacağı bir kap bağlamak ya da asmak.

Yaptığım inceleme sonucu tesbit ettiğim ve bu metodun püf noktaları diyebileceğimiz bazı hususlar ise şunlar…

1. Bu metod özellikle, ağaçların bol suya kavuştuğu ve canlandığı ilkbahar aylarında verimli.

2. Ağaçta ki suyla birlikte alınan, şeker ve kimyasalların olumsuz etkisinden korunmak için, bu yolla elde edilen su 24 saatten fazla kullanılmamalı.

3. Ağaç gövdesinde açılan delik, ağacın zarar görmemesi adına, iş bitiminde çamur veya toprak ile sıvanarak kapatılmalı.

İşte ağaçlardan su elde etmenin yolu:

Reklam
Comments
One Response to “AĞAÇLARDAN SU ELDE ETMEK”
  1. Fatih dedi ki:

    Ağaçlardan su elde edilmesi mümkündür. Bazı ağaçların bir çok hastalığa hatta kansere karşı yapılan tedaviye yardımcı olduğuda biliniyor. Bu videodaki gibi eğer gerçekten ihtiyacınız yoksa ağaca zarar vermeyin. Mümkünse ağaç matkabı alarak açılan deliğe yine aynı ağacın dalını çakarak kapatın. Çamur zamanla düşecek ve ağaç mantar oluşununa açık kalacaktır. Kamp yapacağınız zamanı baz alarak yanınıza yetecek kadar su alın eğer yer kalırsa diğer malzemelerinizi alın.Aç kalarak 7 gün bilinçli bir şekilde yaşayabilirsiniz ama susuz 2. günün sonunda ( hava şartlarına bağlı) tüm vücuttaki su rezevlerini bitirmiş olursunuz.bedeniniz Bunuda en kolayı kaslardan çekerek yapar ve ilk önce yorgunluk başlayacaktır. Her ne olursa olsun eğer su bulma ihtimali az olan yerler için yanınızda bir mikro filtre olsun………………!

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: