YENİ NESİL ÇADIRLAR – BIG AGNES mtnGLO

Bondi-102214-2525

Kuzey Amerika’nın en popüler çadır markalarından biri hiç kuşkusuz BIG AGNES… Ülkemizde ne yazık ki satışı yok… ”Ne yazık ki” diyorum, çünkü gerçekten de uzun yürüyüşler için alınabilecek en iyi çadırlardan biri…. Çok hafif ve o oranda da sağlam çadırlar. Örneğin 1-2 kişilik çadırlarının ağırlığı ya 1 kg.’ın biraz altında, ya da çok az üstünde. Bu nedenle ”Big Agnes Fly Creek” serisi çadırlar, sanırım 2010 yılında Backpacker Magazine Dergisi tarafından yılın en iyi çadırı seçildi.

https://dogayakacis.com/2013/12/26/ultralight-cadirlar/

İşte bu BIG AGNES firması, 2015 yılında yeni nesil bir çadır piyasaya sürdü. Daha doğrusu çadırları aynı, sadece içine çadırla entegre bir LED aydınlatma ilave etmişler. Bunun adına da mtnGLO demişler. Bu aydınlatma 3 kalem pille çalışıyor ve küçük bir kumandası var. Işığı %50 oranında arttırıp azaltabiliyorsunuz. Aynı zamanda bu sistem her çadıra uygulanabilecek şekilde ayrıca da satılıyor. Firmanın sitesinde bu teknolojinin patent beklediği yazıyor. Ancak çadırlar satılşa sunulmuş bile.

Bu çadırlar nasıl olacak bilemedim… Sanki teknolojiyi doğaya taşıyıp büyüyü bozuyor ve doğaya çıkış amacımızın dışına çıkıyoruz gibi geliyor. Bir yandan da ya çadır feneri, ya da kafa feneriyle zaten bu işi  yapıyoruz diyorum… İyi mi, kötü mü karar veremedim.

Ben bu çadırların videolarını koyayım, bakalım sizin duygularınız ne olacak.

Reklam
Comments
3 Responses to “YENİ NESİL ÇADIRLAR – BIG AGNES mtnGLO”
  1. Ben beğendim. Gece sık uyanan biri olarak çadırdaki ışığım hep yetersiz gelir. Bu tarz bir şey ekonomik fiyatlı olursa mutlaka edinirim 🙂

    Liked by 1 kişi

  2. Kadir Şen dedi ki:

    Zaten şehrin ışık kirliliğinden kaçıp gidiyoruz. Birde onu hatırlatıcak birşeymi ? I ıh ben beğenmedim 🙂

    Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: