ÇÖLDE 71 GÜN (RICKY MEGEE)

13 Nisan 2006 tarihinde, Avustralya’nın ”Northern Territory” bölgesinde ki bir sığır çiftliğinde (Birrindudu Station) çalışan işçiler, uçsuz bucaksız ”Tanami” çölünün kenarında, derme çatma bir barınağın içinde, artık iskelet haline dönüşmüş bir adam buldular… Adı Ricky Megee olan bu adam tam 60 kg. kaybetmişti (Boy 1.90 – Bulunduğunda ki kilosu 45 kg.) ve artık açlıktan dolayı ciddi bir acı çekmekteydi. Derhal Darwin hastanesine kaldırıldı ve tedavisine başlandı… Olay polis tarafından soruşturulmaya ve Ricky Megee konuşmaya başlayınca, muhteşem, ancak bir o kadar da garip bir hayatta kalma öyküsü ortaya çıkmaya başladı.

3ea6d3ebd5e87fd2

Haberlerde kendisinden ”Walking Skeleton(Yürüyen İskelet)” olarak bahsedilen Ricky Megee

IBRA_6.1_Tanami

Tanami Çölü

5728040-3x2-940x627

Tanami Çölü

Ricky-MeGee

Ricky Megee’nin bulunduğu barınak

Ricky Megee 35 yaşında idi ve Avustralya’nın Queensland eyaletinde yaşıyordu. 23 Ocak günü bir iş başvurusu yapmak için Batı Avustralya’da ki Port Headland‘a gidiyordu.. Northern Territory ve Batı Avustralya Eyalet sınırına yakın Buntine Karayolu’nda seyir halindeyken bir anda arabası bozuldu…

Ricky Megee, trafiğin çok az olduğu bu yolda ve yanında hiç su olmadan mahsur kalmıştı. Ancak yoldan geçen bir gurup Aborjin, onu en yakın benzin istasyonuna götürmeyi teklif ettiler. Ricky teklifi kabul etti ve onların arabasına geçti. Anlattığına göre en son hatırladığı şey, tamamen uyuşmuş ve sersem bir halde, aborjinlerin arabasında gidiyor olduğu idi..

Daha sonra ise bir çukura atılmış ve üzeri kaya, plastik vs. ile örtülmüş bir şekilde uyanır. 4 dingo üzerindeki plastikleri tırmalıyor ve Ricky Megee’yi inceliyordur. Ricky Megee, Aborjinler tarafından uyuşturulduğunu ve ölmesi için çölde terk edildiğini anlar. Yanında hiç bir ekipman/malzeme ve su yoktur. Hatta ayakkabıları bile ayağından alınmıştır.

Ricky çaresiz çölde yalınayak  yürümeye başlar. Amacı medeniyete ulaşmaktır. 10 gün boyunca yürür ve bu süre zarfında bulduğu bir kaç su birikintisinden su içerek hayatta kalır. 10 günlük yürüyüş sonunda ise doğal bir setin oluşturduğu küçük bir gölet bulur. Gölette kurbağa, sülük vs. yani yiyecekte vardır ve artık yürümeyi bırakarak orada kalır. Ya çiğ olarak ya da güneşte kızarttığı sülük, kurbağa, yılan, kertenkele vb. yer. Kendine bir barınak yapar ve bulunana kadar 71 gün hayatta kalır.

Onun hikayesini ilginç kılan, yolda kalan arabasından ve aborjinlerden hiç bir iz bulunamamış olmasıdır. Polis bir suçun oluştuğuna dair en ufak bir delil bile bulamadıklarını açıklamıştır. Ancak 6 gün tedavi görüğü Darwin Hastanesi ise, Ricky‘nin bulunduğu an ki durumu ile anlattıklarının uyumlu olduğunu ve bu şekilde 71 gün hayatta kalmanın mümkün olduğunu açıklamıştır.

Tabii her hayatta kalma hikayesinin bir ticari fırsata dönüşmesi olayına burada da rastlanır. Ricky Megee hikayesini 5.000 $’a bir TV kanalına satar. Aynı zamanda ”Left for Dead” isimli bir kitap yazar.

9781741755428

Ricky Megee, halen Darwin’de yaşamakta ve NT madenlerinde çalışmaktadır.

BİZZAT RICKY MEGEE TARAFINDAN HAZIRLANAN VİDEO:

RICKY MEGEE OLAYINI ANLATAN BAŞKA BİR VİDEO:

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: