DAĞCILIK VE DOĞA FİLMLERİ – 74

Büyük küçük herkesin zevkle seyredebileceği, çocuklarımıza doğa sevgisi aşılamamıza yardım edecek harika animasyon filmleri de mevcut. Elbette bunlara yer vermemek olmaz. İşte bunlarda animasyon filmleri…

293. THE LION KING (1994)

Birinci sırada, artık bir kült film haline dönüşmüş olan Aslan Kral filmi var. Sanırım 2-3 yaşlarındayken, kızımı sinemayla ilk kez bu filmle tanıştırmıştım. Şaşırmış, sırtlanlardan korkmuş ve eve gidelim diye tutturmuştu. Arada ayrılmıştık. Ancak bu kez eve gidince tekrar gidelim diye tutturmuş ve bu kez annesini de alarak tekrar gitmiştik. Bu nedenle bende özel bir anısı da var.

Yavru aslan Simba’nın düşmanlarına karşı verdiği mücadeleleri anlatan, müzikleri Oscar almış harika bir film. Mutlak seyredin.

tlkcomic

 

294. POCAHONTAS (1995)

Gerçek bir hayat hikayesinden uyarlanmış bir animasyon filmi. Pocahontas, bir kızılderili kabilesi şefinin kızıdır.1612 yılında, 17 yaşında İngilizler tarafından köle olarak Londra’ya götürülür. Ancak özgür ruhlu Pocahontas 21 yaşında ölür.

Pocahontasposter

 

295. KHUMBA (2013)

Khumba, vücudunun yarısında çizgileri olmayan yavru bir zebradır. Sürü tarafından lanetli olarak kabul edilir ve bölgede hüküm süren kuraklığın onun yüzünden olduğuna inanılır. En sonunda sürü lideri olan babası da Khumba’ya sırtını döner.

Cesur Zebra

 

296. TARZAN (2013)

Tarzan’ın konusunu yazmaya gerek yok. Sadece 2013 yılında çekildiğini ve teknolojinin gelişmesi nedeniyle harika bir görsel şölen sunduğunu söylemeliyim.

bande-annonce-tarzan-2013-L-LZZzYm

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: