BOYUNLUK (BUFF)

0000684_blowing_buff

Buff, aslında İspanyolca ”atkı” anlamına gelen ”bufanda”  kelimesinden türetilmiş bir markanın adıdır. Ancak ”Kot” gibi, ”Sana” gibi zaman içerisinde marka ötesinde bir anlam kazanmış ve outdoor sporları için üretilen çok fonksiyonlu bir boyunluğun adı haline dönüşmüştür.

Buff; atkı, şapka, alın bandı, fular, balaklava, toz maskesi, bandana, saç bandı, toka, bere olarak kullanılabilir. Ayrıca çok hafiftir ve bu nedenle kendi yükünü kendi taşıyan sporcular için (dağcılar, doğa yürüyüşçüleri, bisikletçiler vb. ) çok uygun bir malzemedir… Hele bir de saçlarınız uzunsa harikadır.

buff-guide

Piyasada fiyatları 20-45 TL. arasında değişen pek çok farklı marka ve modeli vardır. Bu fiyatlar size pahalı gelmiş ve ”el kadar bir bez parçasına bu para ödenir mi hiç” duygusuna kapılmanıza neden olmuş olabilir. Ancak bu boyunluk elastikiyet özelliğini sürekli koruyabilmelidir. Aksi takdirde yukarıda ki işlevleri yerine getiremez.  Bu nedenle Buff, defalarca kullanılmasına, yıkanmasına rağmen esnekliğinden hiç bir şey kaybetmez. Ayrıca rüzgar geçirmez, nefes alabilir ve genellikle koku önleyen mikrofiber kumaşlardan yapılır. Bu nedenle biraz pahalıdır. Fakat ödediğiniz paranın hakkını verir.

Fazla lafa söze gerek yok. Buff‘ı ve kullanım şekillerini aşağıda ki videodan detaylı olarak görebilirsiniz.

 

 

Reklam
Comments
4 Responses to “BOYUNLUK (BUFF)”
  1. Mete bey, bu kadar denk gelir. Bir haftadır evi didik didik ediyorum “nerede benim BUFF’ım?” diye, bulamıyorum. O kadar kullanışlı, bin derde deva bir şey ki, lazım olduğunda bulamamak beni üzüyor.

    Herkese tavsiye ederim.

    Liked by 1 kişi

  2. Emre Semerci dedi ki:

    Buff gelmiş geçmiş en güzel icatlardan biri kesinlikle 🙂 Her eve, her cebe lazım 😀

    Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: