DAĞCILIK VE DOĞA FİLMLERİ -65

257.  THE EXTRAORDINARY TALE OF WILLIAM BUCKLEY (2010)

İngiltere’de hırsızlıktan mahkum olan ve cezasını çekmesi için Avustralya’ya gönderilen William Buckley, 1803 yılında 3 mahkum ile birlikte kaçar ve bir Aborjin kabilesi ile birlikte 32 yıl yaşar. Avusturalya’nın en ünlü gerçek yaşam öykülerinden biridir.

185476fb

 

 258. LITTLE BIG MAN (1970)

Dustin Hoffman’ın baş rolünü oynadığı bol ödüllü bir komedi filmi. Huzurevinde yaşayan 121 yaşında ki Jack Crabb, bir antropologun anılarını anlatmasını istemesi üzerine, küçük bir çocukken kızılderililer tarafından kaçırılmasından başlayan hikayesini anlatmaya başlar. Hikayesi öylesine inanılmazdır ki, ya ABD’nin gelmiş geçmiş en büyük kahramanıdır, ya da yalancısı…. Kızılderilileri iyi, ABD askerlerini kötü gösteren, bu nedenle devrimci sayılabilecek bir film.

little-big-man-poster (720 x 960)

 

259. HUNTED (2003)

1999 da, Kosova’da yaşanan bir katliamı emreden komutanı öldürmekle görevlendirilen Aaron görevini başarıyla yerine getirir. Ancak orada gördükleri onu derinden etkiler. Aradan yıllar geçer. Gene Kosova’da görev almış ve artık kendini doğaya vermiş Teğmen Bonham, kilometrelerce uzakta bir ormanda işlenen vahşice cinayetleri araştırmak üzere çeğrılır. Bonham yaptığı incelemelerde bunu yapanın kendi yetiştirdiği biri olduğunu anlar.

indir

 

260. PIRANHA (1995)

Doktor Baines ve asistanları, piranhalar üzerinde genetik araştırmalar yapmaktadırlar. Bir gün kaza ile piranhalar göle bırakılır.

piranha-1995-tv-aff-01-g

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: