SURVIVE OUTDOORS LONGER (SOL)

Survival Outdoors Longer (SOL), çok farklı ve ilginç ürünleri olan bir ABD firması…

1970’li yılların başlarında emekli olan Kenneth Grout, New Hampshire’ın Beyaz Dağlarında balıkçılık ve kampçılık yapmaya başlar. Ancak bölgenin sulak olması nedeniyle, ilkbahardan itibaren hızla artan sinek ve böcekler, onun için çok ciddi bir sorun haline dönüşür. Muhtelif çözümler arar. Eski Mısır’da, Firavunlar tarafından da kullanıldığı bilinen amonyak hidroksit ile özel karışımlar dener. Olumlu sonuçlar alır. Daha sonra bu karışımları kolayca taşımanın ve sürmenin yollarını arar. En sonunda 1975 yılında, oğlu Ted ile birlikte ”Tender Cooporation”ı kurar ve ”After Bite” adı altında, ilk ürününü 50.000 adet olmak üzere piyasaya sürer. Ürün çok başarılı olur ve yeni ürünler onu takip eder. Bugün ürünleri neredeyse tüm dünya ülkelerinde satılmaktadır.

Survival Outdoor Longer‘ı benim için ilginç kılan ise, medikal ürünleri dışında ürettiği survival ürünlerinin son derece kaliteli, ilginç ve çok hafif olması… Örneğin hem bivak hem de uyku tulumu olan SOL Escape Bivy sadece 220 gram ağırlığında olmasına rağmen, ”0” C derecelere kadar koruma sağlayabilmektedir. Bu nedenle de ABD’de pek çok doğa yürüyüşçüsü, bahar ve yaz aylarında uyku tulumu olarak SOL Escape Bivy kullanıyorlar. Keza 34 gramlık çok kullanışlı bıçağı, 150 gramlık çok işlevsel bir survival kutusu mevcut. (Ne yazık ki bu ürünler ülkemizde satılmıyor. Benim şu ana kadar gördüğüm, bizde sadece Easy Care ürünleri var.)

Alt markaları: Adventure Medikal Kits, After Bite, After Burn, Ben’s, Easy Care, Genuine First Aid, Natrepel, QuickClot, Ready4 Kits..

WEB: http://www.surviveoutdoorslonger.com

 

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: