FERRINO

1870

1870 yılında, Kuzey İtalya’nın Alplerle çevrili Torino (Turin) şehrinde, küçük bir boya atölyesinde, Cesare Ferrino su geçirmez bir kumaş üretmeyi başarır ve bu kumaşla Alplere tırmanacak dağcılar için su geçirmez çadırlar üretmeye yapmaya başlar. 1890 yılında Fiat Şirketi, ürettiği otomobil koltuk ve kaputlarında bu kumaşları kullanmaya karar verir.  İtalyan ordusuda Ferrino çadırlarda karar kılar. Bu iki büyük müşteri, küçük Ferrino şirketini bir anda büyütür.

1910 yılında, dağcılığın büyük patlama yaşadığı bir dönemde efsane çadırı Cervino‘nun seri üretimine başlar.

1910

1940’lı yıllarda, rüzgar dayanımı çok yüksek, bagajlı ilk alpin çadırı üretirler.

1960’lı yıllar çiçek çocuklarının çağıdır. Seyahat ve kampçılık büyük bir patlama gösterir ve Ferrino Kamp çadırları üretimine de geçer.

1960

1973 de kubbe tipi çadır tasarımına girişirler.

1980’ler de modern çağın en büyük dağcısı İtalyan Messner ile işbirliğine girerler. Firma Messner’e sponsor olur, Messner’de deneyimleri ile ürün geliştirmeye katkı verir.

1994 yılında geliştirdiği ürünlerin prototiplerini test etmek üzere, Alplerde, 3585 metre irtifada dünyanın ilk yüksek irtifa kalıcı test labaratuarını kurarlar.

1994

Ferrino teknolojisini sürekli geliştirerek dünyanın tüm ekstrem koşullarında kullanılabilecek çadırlar üretmeye devam eder. 1998 yılında Taklamakan Çölünde çekilecek bir belgesel için, film ekibine özel çadırlar üretir. 2002 yılında, -70 C derece soğuk ve 200 km. ye yaklaşan rüzgarların olduğu Antartika’yı solo geçecek olan Mike Horn‘un çadırını üretir.

2008 yılında kaliteli ayakkabıları ile tanınan Baldas markasını satın alır.

2009 yılında yüksek irtifa labaratuarlarında elde ettikleri sonuçlara göre tasarlanmış ilk teknik giyim kolleksiyonunu piyasaya sürer.

Ferrino bugün neredeyse outdoor ve dağcılık ekipmanlarının tümünü üreten ve ürünleri tüm dünyada satılan, teknoji geliştirici, köklü ve dev bir işletmedir. Özellikle çadır konusunda dünyanın en iyilerinden biridir. Ürünleri yüksek irtifada güvenle kullanılabilir.  Türkiye distrübütörü Ankara’da ki Bahriyeli Doğa Sporları Şirketidir. Ürünlerini pek çok outdoor mağazasında bulmak mümkündür.

BAHRIYELI DOGA SPORLARI Ostim/Ankara TEL:+90 312 3108826. FAX:+ 90 312 3240797 bahriyeli@bahriyeli.com.tr http://www.bahriyeli.com.tr.

WEB: http://www.ferrino.it

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: