DAĞCILIK VE DOĞA FİLMLERİ – 53

209. DEEP WATER (2006)

Tüm dünya çevresinde ve solo olarak yapılan, geleneksel ‘‘Sunday Times Golden Globe Race” yat yarışlarında, 1968 yazında yaşanan trajik felaketin anlatıldığı mükemmel bir belgesel… 9 yat, 9 yat yarışçısı ve kazanma umutlarıyla 1968 yazında start alır.

Deep_water_poster

 

210. GOLDRUSH (1998)

Gerçek olaylardan esinlenerek kurgulanmış bir film. 1899 yılında, New York Sosyetesinden olan Ella, o zamanlar çok popüler olan Alaska’da altın arama işinde şansını denemeye karar verir. Filmin Neil Young tarafından yapılan müziği de çok ünlüdür.

51T2qGd-hmL

 

211. THE CONTRACT (2006)

Bir beden eğitimi öğretmeni ile oğlu ormana kamp yapmaya giderler. Burada Frank ile karşılaşırlar. Ancak Frank’ı öldürmek için peşine düşmüş adamlar vardır. Şimdi onlar da tehlike altındadır.

CONTRACT_CON_W.indd

 

212. THE MISSION (1986)

1880’ler de, Amazon’un derinliklerinde bir rahip yerliler tarafından öldürülür. Peder Gabriel yerlileri aramak üzere yola çıkar. Ancak köle avcısı Mendoza’da yerlilerin peşindedir. Azılı bir suçlu olan Mendoza, bir öfke nöbetinde çok sevdiği kardeşini öldürür. O pişmanlıkla misyonerlerin arasına katılır. Robert de Niro, Jeremy Irons gibi güçlü kadrosuyla muhteşem bir film.

80777148

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: