DAĞCILIK VE DOĞA FİLMLERİ – 52

2005. BEASTS OF THE SOUTHERN WILD (2012)

6 yaşındaki Hushpuppy’nin maceralarının anlatıldığı, bol ödüllü birinci sınıf bir film.. Babasının hastalanması ile birlikte dünyada büyük değişiklikler olmaya başlar. Tarih öncesine ait bir ordu da mezarından çıkıp dünyanın sonunu getirmeye çalışmaktadır. Hushpuppy, bu şartlarda dünyanın öbür ucundaki annesini bulmak üzere yola çıkar..

Beasts of the Southern Wild - 6

 

206. NELL (1994)

Bir vahşi çocuk hikayesi… Nell, ıssız bir dağ kulübesinde diğer insanlardan tamamen izole olmuş bir şekilde yaşayan genç bir kızdır. Annesinin ölümü ile birlikte varlığının farkına varılır ve bir anda bilim dünyasının ilgi odağı olur.

MPW-32615

 

2007. FITZCARRALDO (1982)

Perulu kauçuk kralı Carlos Fermín Fitzcarrald’ın 1890’lardaki gerçek hayat hikâyesinden esinlenilerek çevrilmiş bir film. Fitzcarrald, opera aşığı bir Avrupalıdır ve en büyük hayali ormanın derinliklerinde bir opera binası inşa ederek, hayranı olduğu tenor Enrico Caruso’ya burda konser verdirmektir. Bunun için gerekli parayı bulabilmek adına, o zamanın en karlı işi olan kauçuk işine girişir. Ancak bunun için sahipsiz orman alanı çok azdır ve bulduğu yerde Amazonların en ücra noktalarından birindedir.

fitzcarraldo

 

208. ESSANTIAL KILLING (2010)

Bir Taliban üyesi Afganistan’da Amerikalılar tarafından esir alınır ve 3 Amerikalının öldürülmesiyle ilgili sorgulanmak üzere Avrupa’ya getirilir.  Ancak esir kaçmayı başarır ve hem vahşi doğaya, hem de peşinde olanlara karşı bir yaşam mücadelesine girişir. Bol ödüllü bir film.

1007083_fr_essential_killing_1310563099581

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: