LOAP

9770891fe48f67fdbef112a3467097f9

Ülkemizde  oldukça iyi bir pazar bulmuş olan LOAP, HUSKY ve HANNAH gibi bir Çek firmasıdır. Outdoor giysiler, çadır, uyku tulumu, sırt çantası, mat ve ayakkabı üretmektedir. Ülkemizde özellikle çadırları, uyku tulumları ve sırt çantaları popülerdir. Pek çok outdoor mağazasında bu ürünleri bulmak mümkündür. Giysileri ve matları ise pek popüler olmamakla birlikte gene de bulunabimektedir. Ayakkabılarını ise Türkiye’de bulmak mümkün değildir.

LOAP, 1993 yılında LOOP  adı ile Prag’da kurulur.

2001 yılında, Çekoslavakya ve Slovakya’da faaliyet gösteren bir spor mağaza zinciri olan, Sportisimo ile anlaşır. Aynı yıl ihracata da başlar. İlk ihracat yapyığı ülkeler Macaristan, Rusya, Litvanya ve Letonya’dır. Bunu İsrail, Lübnan ve Bahreyn takip eder.

2002 yılında büyük bir sel Prag’ı vurduğu zaman, tüm depoları 4 metre su altında kalır. Bunun üzerine, gene Prag’da başka bir noktaya taşınırlar.

c59a2b81ae286bab363e401d6b3e48b8 (768 x 603)

2003 yılında firmanın LOOP olan adı, LOAP (LOgical + APplication) olarak değiştirilir. Gene aynı yıl başka bir spor mağazası zinciri olan Hervis ile de anlaşırlar.

LOAP halen, Hindistan, Pakistan ve Bangladeş’te üretim yapmakla birlikte, aynı zamanda Çin’den ithalat da yapmaktadır. Ürünleri bugün neredeyse tüm Avrupa ülkelerinde ve Venezuella’da satılmaktadır.

LOAP ürünleri, genelde orta segment ürünler olup, ülkemiz şartlarında gönül rahatlığı ile kullanılabilir. Özellikle çadır ve uyku tulumlarının fiyat kalite ilişkisi oldukça iyidir.  Ancak, yüksek irtifa dağcılığı ve extreme şartlar için mesafeli durmakta yarar vardır.

Ülkemize ithalatı Marintekstore tarafından yapılmaktadır.

RESMİ SİTESİ: http://www.loap.cz

Reklam
Comments
4 Responses to “LOAP”
  1. emrekurt dedi ki:

    Merhaba Mete abi, bahsettiğin konu üzerine yeniden moralim bozuldu. Geçen yıl Likya Yolu hayaliyle henüz yürüyüşümün ikinci günü belimi sakatladığım için üzgün bir şekilde eve dönerken havaalanında loap marka çadırımı Antalya yer hizmetleri ve Pegasus görevlileri kaybetti ya da çalındı ve bir daha da çadırımdan haber alınamadı. Bu sefer moralim tamamen sıfırlandı. Sizin gibi ikinci ve üçüncü dubleyle kendime bile gelemedim. 🙂 Bu yüzden Ekim’de Gelidonya’ya gidersem çadırsız ve evsizim. 😦 Selamlar tekrardan..

    Beğen

  2. emrekurt dedi ki:

    Yok abi açıkçası çadır almayı düşünmüyorum çünkü fenerde uyumayacağım. Bütün gece gökyüzünü ve adaları izleyeceğim ancak sabah kalan enerjimle Adrasan’a şafakta yola çıkınca yetişebilir miyim bilmiyorum.? Siz ne dersiniz?

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: