VAUDE

Untitled-1 (1069 x 713)

Vaude, dağcılık, doğa ve bisiklet sporları için malzeme üreten köklü bir Alman şirketidir. 1974 yılında Albrecht von Dewitz tarafından, dağcılık ekipmanları satan bir işletme olarak kurulmuştur. VAUDE adı, Von Dewitz baş harflerinden türetilmiştir. Başlangıçta sadece sırt çantaları kendi üretimleriydi.

1980 yılında şirket merkezi, şimdi ki yerine Tettnangda, Almanya‘ya taşındı. Bu arada, çadır ve uyku tulumu da üretmeye başladı.

Vaude, 1991 yılında Çin’de bir üretim tesisi kurdu.

1992 yılında bisikletçiler için giysi ve aksesuar üreten ayrı bir bölüm daha kurdu.

1994 yılında ilk kez % 100 geri dönüştürülmüş malzemelerden üretim yapmaya başladı.

2001 yılında BLUESIGN standartlarında üretim yapan ilk spor üreticisi oldu. (Bluesign standartları, sürdürülebilir bir üretim için havaya ve suya salınan emisyonların sınırlandığı, iş güvenliğinin mutlak suretle sağlandığı, kaynakların verimli kullanıldığı ve tüketici haklarının korunduğu bir üretim standardıdır.)

2002 yılında Alman Alpin Kulübü resmi ortağı oldu ve aynı yıl devlet ”İş yerinde kadın erkek fırsat eşitliği” ödülünü aldı.

2006 yılında, tırmanış malzemeleri konusunda önemli bir marka olan EDELRID‘in sahibi oldu.

edelrid_msb

2008 yılında Vietnam‘da bir üretim tesisi daha kurdu.

Vaude‘nin 200’ü merkez Almanya’da olmak üzere 1600 çalışanı vardır ve neredeyse tüm dünya ülkelerinde ürünleri satılmaktadır. Çadır, çanta, uyku tulumu, giysi ve Edelrid markası altında tırmanış malzemeleri üretmektedir.

Ülkemizde ki resmi ithalatçısı bir Ankara firması olan Karma Grup‘tur. http://www.karmagrup.com.tr (Sitesi yapım aşamasında)

RESMİ SİTESİ: http://www.vaude.com/de-DE

VAUDE tüm ürünleri güvenle kullanılabilecek, önemli bir Alman üreticidir. Ayrıca üretimini, çevreci  ve çalışanların iş güvenliği açısından hassasiyetle yapması da ayrı bir artısıdır.

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: