ALPİNİST

546216_117929441673783_115518135_n

Doğa Sporları konusunda üretim yapan yerli /yabancı pek çok firma ve ondan daha fazla sayıda da perakende satış mağazası mevcut.

Ünlü markalar ile birlikte, bu markaların uzak doğuda yapılmış sahteleri de piyasada kol geziyor. Hangi ürün orjinal, hangisi sahte belli değil.

Ürün ve marka çeşitliliğine, bir de doğa sporlarının, yüksek irtifa dağcılığından, günü birlik doğa yürüyüşüne kadar çok geniş bir alanda yapılabiliyor olması eklenince, ihtiyaçlar da değişiyor ve iş doğa sporcusu için, malzeme seçimi açısından tam bir bilmeceye dönüşüyor.

Özellikle doğa sporlarına yeni başlayan birinin, bu kadar çok çeşitli marka ve ürün arasından, ihtiyacı olanı bulup seçmesi elbette kolay değil.

O zaman tek bir çözüm yolu kalıyor. Ürünü daha önce kullanmış insanlardan bilgi almak.

Bu sporda ileri ülkelerde, piyasaya çıkan ürünleri test eden ve sonuçlarını kullanıcılarla paylaşan prıfesyonel/gönüllü kurumlar mevcut.  http://www.outdoorgearlab.com gibi.. Ancak ülkemiz de böyle kurumlar mevcut değil. Sadece forum sitelerinde, ya da çok az sayıda olan, doğa sporu konulu bloglarda bu tip bilgilere rastlanabiliyor. O da son derece yetersiz.

Bu açığın kapatılmasına yardımcı olmak için, bende kendi kullandığım ürünler hakkında ki deneyimlerimi, elimden geldiğince  http://www.dogayakacis.com da paylaşmaya çalışıyordum. Ancak bir müddet sonra şöyle bir durum ortaya çıktı. Pek çok kişi her gün, bir kısmının adını bile duymadığım ürünler hakkında soru sormaya başladı.

O zaman kafamda şöyle bir fikir oluştu. Blogda üreticileri ve perakendecileri tanıtacak bir bölüm açmak.

Yerli üreticiler kimlerdir?  Hangi ürünler, hangi mağazalarda satılmaktadır. Ürünler, sahte olduğundan kuşku duyulmadan nerelerden alınabilir? vb.

Temel düşüncem de, en doğru bilgiye ulaşabilmek için bu tanıtımı firmaların kendilerinin yapmasıydı. Sakın akıllara da şu gelmesin. Bu maddi kazanç amaçlı bir girişim değildi. Firmalar kendilerini tanıtmayı hiç bir ücret ödemeden yapabileceklerdi..

http://www.dogayakacis.com , benim sevdiğim iki hobimi, doğa sporları ile yazmayı bir arada yapabildiğim amatör bir blog. İşe Likya Yolu günlüklerini yayınlayarak başladım. Okunduğunu ve bir ihtiyaca cevap verdiğini hayretle görünce, zaman içinde yeni bölümler ekledim ve netice de bugünkü blog ortaya çıktı. Emekliyim, zamanım bol ve bu blogla uğraşmaktan büyük bir keyif alıyorum. Türkiye’de ki dağcılığın ve doğa sporlarının gelişimine çok küçükte olsa bir katkıda bulunabilmek beni mutlu ediyor.

Her neyse. Yaklaşık 40 firmadan mail yoluyla bu bilgileri istedim, . Abartmıyorum, hiç bir ücret ödemeyeceklerini bildikleri halde sadece iki firmadan cevap geldi, KANYON ve TRİTEK’ten.. Diğerlerinden ikinci kez talep ettim. Gene hiç cevap gelmedi.

Bunun üzerine ”iş başa düştü” dedim ve internetten araştırarak firmaları tanıtmaya çalıştım. Halen de bu işleme devam ediyorum.

Ancak bu hafta başında bir mail aldım. ALPİNİST firması sahibi Doğukan İŞLER Bey, blogu yeni okuduğunu ve daha önce ki bilgi talebimin kendisine ulaşmadığını, bunu da blogu okuduğunda anladığını söyledi ve bu karışıklık için üzüntülerini bildirdi.

Bunun üzerine ben de bilgileri hazırlayıp gönderdiklerinde eski postu iptal edip, yenisini yayınlayabileceğimi söyledim.

Bu duyarlılığından ve nezaketinden ötürü Doğukan Bey’e teşekkürlerimi iletiyor ve ALPİNİST’e ilişkin postu, gelen bilgiler ışığında yeniden yayınlıyorum.

 

ALPİNİST :

 Untitled-1 (1036 x 306)  

Alpinist 1999 yılında dağcılık ve doğa sporları malzemelerini üretimi ve satışı amacıyla Ankara‘da kuruldu. Kuruluşundaki temel hedef , Türkiye’deki dağcılık ve doğa sporlarıyla ilgilenen sporcuların ihtiyacı olan işlevsel ve yüksek kaliteli uyku tulumu ve giysi ihtiyacının karşılanmasıydı. Kurucularının teknik bilgileri ve tecrübe birikimleri sayesinde , çok kısa zamanda bu amaca ulaşıldı. Alpinist marka uyku tulumları dağcılık sporuyla uğraşanların en zor ve teknik hedeflerinden olan ‘EVEREST’ tırmanışlarında da başarıyla kullanılmış ve tırmanıcıların hedeflerine ulaşmada en önemli yardımcılarından biri olmuştur. Bunun neticesinde de yüksek irtifa tırmanışlarında Türk dağcılarının bir numaralı tercihi haline gelmiştir.

Alpinist 2000′ li yılların başında ikinci bir atılımla yurtdışında üretim yapan kalitesi ile kendini kanıtlamış olan Dağcılık ve Arama & Kurtarma malzemeleri konusunda uzman , dünyaca ünlü markaları Türkiye ‘ ye ithal etmeye başlamıştır. Malzeme seçimi özellikle yüksek kalite , işlevsellik ve ulaşılabilirlik esas alınarak yapılmakta ve ürün garantisi sayesinde güvenilirlik sağlanmaktadır. ‘Alpinist’ tarafından üretilen ve ithal edilen tüm malzemeler konusunda uzman ve satış yapmanın yanı sıra , müşterilerine hizmet sunmayı da amaç edinmiş firmalar tarafından son tüketicilere sunulmaktadır. Türkiye geneline yayılmış olan bu satış ve hizmet sistemiyle , aynı zamanda çözüm ortağımız olan satış noktalarımızla müşterilerimize en üst seviyede bir hizmet vermeyi amaçlamaktayız.

1014065_429444183855639_2025489727_n
Alpinist, 1993 yılın da Büro Makinaları ve Malzemeleri Tedarik, Toptan satış amacıyla kurulan CEBİT firmasıyla uzun yıllarca iş ortaklıkları yapmıştır ve hedeflerini gerçekleştirmek ve yüksek kaliteli hizmet verebilmek amacıyla Mayıs 2012 itibari ile CEBİT firmasının bünyesine katılmıştır. Firmamız Kasım 2012 tarihi itibariyle tekrar ALPINIST DOĞA SPORLARI ENDÜSTRİYEL PROJE UYGULAMALARI EĞİTİM HİZMETLERİ SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ adı altında , güçlü ve yenilenmiş kadrosuyla Türkiye’deki Dağcılık ve Doğa Sporlarının , Arama & Kurtarma faaliyetlerinin çağdaş düzeylere gelmesi ve hak edilen ilgiyi görmesi adına , tüm heyecan ve enerjisi ile faaliyetlerine devam etmektedir.

1069157_421928731273851_1088543609_n

Alpinist bünyesindeki ithal edilen marka ve ürünlerinden kısaca bahsetmek gerekirse ;
*ALTUS : İspanya markası olan Altus , Doğa Sporları Severlere bir çok ekipman sunmaktadır. Bunların başında ihtiyaca uygun sırt çantaları ve teknik batonlar bulunmaktadır.
*BCA : Çığ altı arama ve kurtarma da kullanılan en önemli cihazlardan biridir.
*EUREKA : Amerikan Firmasıdır. Bünyesinde her mevsime ve doğa sporcularına uygun çadır bulunmaktadır.
*NİGOR : Ekspedisyon özellikleri bulunan özel çadır üreten bir markadır.
*HELİNOX : Hafif ve ergonomik yapıları bulunan seyahat aksesuarları sağlamaktadır.
*KONG : Gerek tırmanışta gerekse arama kurtarmada kullanılan birçok teknik malzemede bu spora gönül verenlerin ihtiyaçlarını karşılamaktadır.
*PIEPS : Çığ Altı Arama da ve yüksek irtifada; yön bulmada, açı hesaplamada ve teknik çantada arama kurtarmacılara birçok imkan sağlamaktadır.
*ROCK EMPIRE: Gerek alt koşum gerekse full body emniyet kemerlerinde dağcı ve tırmanıcılara, arama kurtarmacılara ve yüksekte çalışanlara bir çok teknik emniyet kemeri sağlamaktadır.
*TENDON : Her tülü teknik ipi bünyesinde bulunan bu Çek markası, doğa sporcularına, yüksekte çalışanlara ve arama kurtarma ekiplerine ip çeşitleri sağlamaktadır.
*VANGO : Teknik ve gezi çadırları, teknik çantaları ve matları ile doğa sporcularının ihtiyaçlarına çözüm sunmaktadır.
*VEITH : Doğa sporcularının en önemli yeri olan ayakları ısıtmada çok etkili olan yün çorapların üretimini yapmaktadır.
*ZAMBERLAN : Yüksek irtifada, dağ da ve şehirde herkesin ayağına uygun teknik ayakkabı modeli üreten bir İtalyan markasıdır.

Alpinist Markasının kendi imalatı olan Ürünler;
*Uyku Tulumları; (+10 ile -40 dereceler arasında 7 ayrı uyku tulumu imalatımız mevcuttur)
Alpinist –20/-30 Elyaf Uyku Tulumumuzun Hohenstein Laboratories in testlerinden sonra EN 13537 sertifikasını almıştır.
*Outdoor Mont
*Anorak Mont
*Kaz Tüyü Eldiven
*Kaz Tüyü Patik
*Bere
*Balaklava
Alpinist Doğa Sporları; bu spora gönül vermişlerin, arama kurtarma ekiplerinin ve yüksekte çalışan bir çok kişinin her türlü ihtiyacına cevap verebilecek ürün portföyüne sahiptir. Aynı zamanda kendi üretimimiz avantajı olan isteyenlere özel üretimde yapılmaktadır.
Ankara’da bulunan mağazamız ile insanların birebir ürünleri görmesini sağlarken, internet aracılığı ile de ürünlere ulaşılıp alışveriş yapılmasını sağlamaktayız. Aynı zaman da Türkiye’nin bir çok noktasında bulunan bayi ağımız ile de birçok şehire ulaşırken, hedefimizde her şehir de minimum bir bayi bulundurma isteği vardır.

İNTERNET SİTESİ: http://www.alpinist.com.tr.

ADRES: Sümer 1 Sok. No: 7/4 Kızılay/ANKARA

TEL:  (0312) 230 51 37 – 230 51 38

Reklam
Comments
One Response to “ALPİNİST”
  1. yahya kemal barış dedi ki:

    bıçakların nasıl bilenmesi ile ilgili ayrıntılı bir video yada teknik bilgi yada teknik resim türkçe olarak yayınlarsanız çok sevinirim ayrıntılı olarak yazılarınız süper ayrıntılı her konuda her insanın bilmesi gereken bir yazı resimler ve videolar güzel çok güzel yukardaki tam konvers paraşüt ipi ile sarılmış pıçak çok hoşuma gitti süper o pıçakta sapa dogru pıçagın keskin olan yerindeki minicik bir oyuk var onedir bir işe yarıyormu yazar sanız sevinirim saygılarımla

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: