DAĞCILIK VE DOĞA FİLMLERİ – 32

125. CANNIBAL HOLOCAUST (1980)

Ortalığı birbirine katmış bir İtalyan filmi…

Ormanın derinliklerinde yaşayan yerli kabilelerle ilgili bir röportaj yapmaya giden dört kişilik belgesel ekibinden bir daha haber alınamaz. Bunun üzerine bir antropolog, film ekibini aramaya çıkar. Araştırmalar sırasında, ormanda belgesel ekibinin çektiği filmlerin kutularına ulaşılır. Bu filmleri izlediklerinde ise bu insanların başlarına nelerin geldiğini dehşetle öğrenirler.

İstismar sinamasının en önemli örneklerinden biri olan bu film, içerdiği şiddet ögeleri nedeni ile 18 ülkede yasaklandı ve mahkeme kararıyla filme el kondu. Filmin yönetmeni tutuklandı. Filmde öldürülen oyuncuların rol gereği değil de gerçekten öldürüldüğü iddia edildi.

tumblr_mnxqwtGqnG1rkhykvo1_500

 

126. 90 DEGREES SOUTH (1933)

İngiliz kaşif Robert Falcon Scott‘un, 1910 ve 1912 yıllarında, yapmış olduğu güney kutbu ekspedisyonlarına ait görüntüler. Scott 1912 yılında, Güney Kutbuna Norveçli Amudsen‘den daha önce ulaşmaya çalışır ve yanında 4 adamı ile birlikte güney kutbuna ulaşır. Ancak Norveç bayrağının kutba dikilmiş olduğunu görür. Amudsen, güney kutbuna ulaşan ilk insan olmuştur. Hayal kırıklığı ile çıktıkları dönüş yolculuğu, mevsim normallerinin altında ki hava şartları nedeni ile felaketle sonuçlanır. Hepsi ölür. (FİLMİN TAMAMINI AŞAĞIDAKİ VİDEODAN İZLEYEBİLİRSİNİZ)

poster

 

127. HYPOTHERMIA (2010)

Ray Pelletier, ailesi ile birlikte güzel bir hafta sonu geçirmek için,  buz tutmuş bir göl kenarına balık tutmaya gider. Balık tutmaya gelmiş gürültücü bir baba oğulun, hafta sonlarını mahvedeceklerini düşünürken, onları bekleyen çok daha korkunç şeyler olduğunu keşfederler.

affiche-hypothermia-2010-1

 

128. UNINHABITED (2010)

Genç bir çift, kamp için ıssız bir adaya giderler. Ancak yalnız olmadıklarını hissederler.

uninhabited_xlg

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: