HUSKY

brno1

Husky, ülkemizde oldukça ciddi bir pazar payı bulmuş, sevilen bir Çek firması. Özellikle de sırt çantaları, uyku tulumları ve çadırları revaçta.Gerçekten de, ürünlerinin kalite fiyat ilişkisi çok iyi. Ülkemizde hemen hemen her yerde ve her mevsimde gönül rahatlığı ile kullanılabilir.(Belki bir kaç istisna durum olabilir).  Ancak kutuplar, 8.000 lik dağlar gibi extreme şartlar için tercih edilecek kalitede de değil. Husky çadırları Everst’te, K2’de göremezsiniz.  Zaten firmanın da öyle bir iddiası yok.

be44942939f283a839c039019f2f480492b894ceHusky’nin en sevdiğim özelliklerinden biri de, her ürünü için çok detaylı bir tanıtım videosu olması. Ürünün adını yazdığınızda Youtube’ta mutlaka bulabiliyorsunuz ve ürün hakkında ayrıntılı bir bilgi sahibi olabiliyorsunuz.

Husky firması, 1997 yılında kamp malzemeleri ve sırt çantası üretmek üzere kurulmuş. Daha sonra da outdoor giyim üretmeye başlamış. Kıyafetleri ülkemizde yaygın değil, pek fazla kullanan da yok sanırım. Belki zaman içerisinde bir yer edinir.

anapurnay1mhgp9kriBende Husky‘nin 70+10 lt.lik Supporter modeli  çantasını 3 yıldır yoğun olarak kullanıyorum. Çok sağlam ve kullanışlı. 20 kg. üzerinde bir ağırlıkla günlerce yürüdüm, hiç bir sorun çıkarmadı. Ağırlığı (2.450 gram) ve şapka kısmının sağa sola yatması dışında çok memnunum. Ancak daha hafif çantaları da var.

supporter_b_blue

Husky, bugün 20’nin üzerinde ülkede satılan kendini ispatlamış bir marka. Çadır, uyku tulumu ve  sırt çantalarını gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Husky’i ülkemize getiren firma ise Meydan Av”dır. (http://www.meydanav.com)

RESMİ SİTESİ: http://www.huskyeu.eu

Şu an ülkemizde Makalu adı altında, Husky ürünlerinin bire bir aynısı satılmaktadır. Başta Husky‘nin ikinci markası olduğunu düşünmüştüm. (Arçelik-Beko misali) Ancak araştırınca, bunun bir taklit marka olduğu ve Husky‘nin hukuki mücadelesinin devam ettiğini öğrendim.


Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: