TRITEK SEYHUN AIR YELEK

bindir bindir bindir bindir bindirbindirbindirbindir

Geçtiğimiz hafta Tritek firması denemem için bir adet, kendi üretimi olan ”Seyhun Air” yelek gönderdi. Yelek hakkındaki ilk intibalarımı sizlerle paylaşacağım.

Öncelikle şunu söylemeliyim. Kargodan çıkarıp elime aldığım anda, birinci sınıf bir ürünle karşı karşıya olduğumu anladım. Kullanılan malzemelerin kalitesi ve işçilik, daha ilk bakışta birinci sınıf bir ürünle karşı karşıya olduğunuzu anlamanızı sağlıyor.

Seyhun yeleğin 2 farklı versiyonu var. Seyhun Air ve Seyhun Tartan.. Seyhun Air sıcak havalar için tasarlanmış. Bu nedenle ön ve arkası, göğüs üstünden itibaren file şeklinde. Tartan‘ın ise tamamı kumaş.

B_SeyhunAir               B_SeyhunTartan

                       Seyhun Air                                                                          Seyhun Tartan

Tritek firması her ne kadar Seyhun Air‘i sıcak  hava kullanımı için sınıflandırmış olsada, bizim ülkemizde ilkbahar ve sonbaharda da rahatlıkla kullanılabilir. Yani buna üç mevsim bir yelek diyebiliriz.

Kullanılan kumaş, suya dayanıklı, ıslandığında da çabuk kuruyabilen cinsten sentetik bir kumaş. Aynı zamanda yırtılmaya karşı da dayanıklı.

Yeleğin inanılmaz bir taşıma kapasitesi var. Üstünde, körüklü, fermuarlı, gizli ve iç cep olmak üzere pek çok cep var. Üstelik ceplerin tamamı da çok büyük. Hele sırtında fermuarlı bir cep varki, sırt çantası gibi. Günübirlik yürüyüşlerde kullandığım 20 litrelik bir sırt çantam var. (Daha doğrusu hanımın çantası) Kesinlikle ondan daha fazla malzeme alıyor.

Edindiğim ilk izlenim, bu yelekle her türlü günübirlik yürüyüşü, hiç sırt çantası almadan yapabilirsiniz. Çünkü arka cep yağmurluğunuzu, suyunuzu, yiyeceklerinizi rahatlıkla alır, pek çok ta yer kalır.

Eğer ben Ultralight Backpacking akımına bağlı bir yürüyüşçüyüm diyorsanız, yazın bu yelekle uzun yürüyüşe bile çıkabilirsiniz. Kapasite o kadar büyük yani. Yalnız sırt cebi körüklü olmadığı için, çok fazla doldurduğunuzda önü kapanmıyor. Tabi Tritek firması bu kadar absürd bir taşıma öngörmemiş. Tüm ürünlerinin, şehir içinde de kullanılabilir olması, firmanın temel prensiplerinden biri.

FİYATI: 180 TL.

Sonuç olarak, TRITEK Firmasının SEYHUN yeleğini, her türlü günübirlik yürüyüşte sırt çantası olmadan kullanabilirsiniz. Ayrıca doğa fotoğrafçılığına ve avcılığa meraklı olanlar için ise biçilmiş bir kaftan. Çok uzun süreli yürüyüşler için de harika. Tabi sırt çantanızı da almanız kaydıyla. Örneğin ben Mart 15 gibi Karia yolunu yürüyeceğim. Ne kadarını yürürüm bilemiyorum ama 20 günden kısa bir yürüyüş olmayacaktır. Hatta aklıma eserse tamamını da yürüyebilirim. Bu tip yürüyüşlerde doğal olarak daha fazla malzemeye ihtiyacınız oluyor ve yürüyüş esnasında ihtiyaç oldukça, sırt çantasını indir, bindir yapmak zorunda kalıyorsunuz. Sık sık ihtiyaç duyacağınız malzemeleri yeleğe alarak çok daha rahat bir yürüyüş yapma şansınız var.

Bunlar yelek hakkındaki ilk düşüncelerim. Mart ayında Karia Yoluna giderken bu yeleği giyip gideceğim. Uzun süreli bir kullanımda, mutlaka farklı bir kaç değerlendirmem de olacaktır. Ayrıca, yelek için dayanıklılık konusunda ciddi bir sınav olacaktır. Karia yolu dönüşü bu değerlendirmeyi tekrar güncelleyeceğim.

(Karia Yolu’nda bu yeleği 5 gün müddetle kullandım. Fotoğraf makinesi ve yeni aldığım aksiyon kameranın pek çok parçasını, farklı ceplere tahsis edip, muhteşem bir taşıma ve aradığımı bulma kolaylığı yaşadım. Hatta öylesine ki şu an yelek olmasa bu kadar malzemeyi nereye koyar, aradığımı nasıl bulurum diye düşünüyorum. Bu arada bir kusur da tespit ettim. Sol en üstte kalan tek cep, kısmen sırt çantası omuz askısının altında kalıyor. Bu cebe, sırt çantası taşırken bir şey taşıma şansınız yok. Ya da çok küçük bir şey koyabilirsiniz. Bu kusuru dışında mükemmel. Kollarımı yırtan sık çalılıklardan geçtim. Yelek pek çok kez çalılıklara yırtılırcasına takıldı. Ancak en küçük bir hasar almadı. )

SONUÇ: bindir

(Yeleğin taşıma kapaitesini gösteren bir de video hazırladım. Taşıma kapasitesi çok fazla olduğu için, ilgili ilgisiz ne bulursam doldurdum. Genede ceplerde dünya kadar boş yer kaldı..)

Reklam
Comments
2 Responses to “TRITEK SEYHUN AIR YELEK”
  1. Tam benlik…:)

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: