THE KING’S TRAIL (KUNGSLEDEN) – İSVEÇ

Mot Hemavan

Kralın Yolu, İsveç‘in kuzeyinde, Abisko ve Hemavan arasında, 440 km. lik bir yürüyüş yoludur ve  Avrupa’nın en büyük yaban bölgelerinden birisi olan Lapland içinde kalır.

DETAYLI BİLGİ: http://www.svenskaturistforeningen.se/en/Discover-Sweden/Facilities-and-activities/Lappland/kingstrail/

Kungsleden

Bu yol Avrupanın en eski yürüyüş yollarından biridir ve 19 yüzyılın sonunda, İsveç Turizm Derneği tarafından hazırlanmış ve hizmete sokulmuştur. Bu kadar yıldır kullanıyor olması sonucu da, çok iyi bir işaretleme ve organizasyon vardır. Yol boyunca, elektriği , suyu olmayan dağ kulübelerinde gecelemek ve diğer yürüyüşçülerle tanışıp kaynaşmak mümkündür. Yolun çok az bir bölümünde çadıra ihtiyaç vardır. Kulübelerde geceleme ücretlidir.  Ayrıca pek çok kulübede, gıda, içki, ocak yakıtı vb. temel yürüyüş malzemeleri satılmaktadır. Alışverişler sadece nakit olarak yapılabilmektedir. Geceleme büyükler için 100 kron (35 TL.), çocuklar için 50 kron (17.5 TL) kadardır.

kungsleden_545x300

Kış sezonu boyunca bu dağ kulübeleri kapalıdır, ancak güvenlik için açık bir odaları vardır. Kışın ücret ödemeden buralarda gecelenebilir.

Ledkryss

Bu yol çok kısa bir süre, yazın güvenle yürünebilir. Onun dışında yürümek hava şartları nedeniyle çok zordur ve çok ciddi bir deneyim gerektirir.

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: