ULTRALIGHT UYKU TULUMLARI – 2

Bir önceki yazıda, -5/-10 konfor derecesine sahip bir uyku tulumunun, ülkemizde ki tüm yürüyüş yolları için yeterli olacağını kabul etmiş ve ülkemizde satılan en hafif ve uygun fiyatlı  uyku tulumlarına 2 örnek vermiştik.

Bu yazıda ise fiyat gözetmeksizin en hafif uyku tulumlarına bir göz atacağız.

1. KATABATIC GEAR – PALISADE

small_Img-6166 small_Img-6160

Kabalatic Gear‘in Palaside modeli, gerçekten çok hafif bir kaz tüyü uyku tulumu. Ağırlığı sadece 505 gram. Konfor sıcaklığı -1 C. Kabul ettiğimiz -5, -10 C derece değerlerinden daha düşük bir konfora sahip, ancak o kadar hafif ki bu kadar kusuru görmemezlikten gelebiliriz.  Bu tulumun farklı 5 modeli var. Boya ve genişliğe göre değişen. En büyük ve geniş modeli ise sadece 665 gram. Malzeme analizi yapan http://www.outdoorgearlab.com da, en yüksek toplam puanı bu uyku tulumu almış. Fiyatı 420 $.

2. Z PACKS 20 F

Bu kaz tüyü uyku tulumu sadece 473 gram ve -7 C lik bir konfor derecesine sahip. Fiyatı da 345 $.  Fiyatı daha ucuz, daha hafif ve sıcaklık değeri daha iyi. Ancak http://www.outdoorgearlab.com da ikinci sırayı almış. Tüm kriterleri daha yüksek olmasına rağmen neden 2. sırayı aldığını açıkçası anlamadım.

green_quilt_bottom_l

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: