SÜPER SOLAR KAMP DUŞU

P07452Uzun süreli yürüyüşlerde ve kamplarda yıkanmak ciddi bir sorun oluşturuyor. Ben en fazla 3 gün yıkanmadan durabiliyorum. Aksi takdirde ciddi bir sıkıntı yaratıyor. Özelliklede psikolojik bir sıkıntı..  Kendinizi sürekli rahatsız hissediyorsunuz..

Bunun içinde pek çok firma, kamp duşu üretmiş. Markaları farklı olmakla birlikte,  aynı prensiple çalışıyorlar.

10 veya 20 litrelik siyah kalın PVC bir torba. Bu torbanın ucuna küçük bir boru ve duş başlığı bağlanmış. Diğer tarafta da bir taşıma sapı ve yüksekçe bir yere asmanızı sağlayacak ipi var.

Suyu doldurup güneş altında bir ağaca asıyorsunuz. 1 saat sonra su ısınıyor.  Altına girip ısınıyorsunuz.

Bu da Coleman Marka Kamp Duşu. Tüm markaların ki aynı..

Doğa sporlarına başladığımda ilk aldığım malzemelerden biri olmuştu bu.  Hem de 20 litreliğini almıştım. Çünkü hafif olması, taşınabilme kolaylığı, akşam kan ter içerisinde kamp alanına ulaştığınızda duş almanın dayanılmaz keyfi beni cezbetmişti.

Ancak geçen zaman, bunun bir fanteziden ibaret olduğunu gösterdi.

Çünkü su kaynakları genellikle yerleşim yerlerinde. (Örneğin Likya Yolunda..) Eeee… Doğal olarak köy çeşmesinin başında duş almak garip olur. Doldurup götüreyim, ıssız bir yerde duşumu alırım deseniz, 20 kg. taşınmaz..

Günlük güneşlik bir Mart gününde ıssız  bir su kaynağı bulsanız, doldurup assanız, bir türlü ısınmaz. Hava kararınca çalışmaz. Yürüyüşü öğlen kesip kamp kurmalı ve tüm öğleden sonra güneş altında ısınmasını beklemelisiniz.

SONUÇ OLARAK: Doğa yürüyüşçüleri için uygun bir çözüm değil. Boşu boşuna taşırsınız. Sizin için formül, dere, deniz, şelale ne bulursanız soğuk sıcak demeyip soyunup atlamanız. Ya da ıslak mendillerle teyemmüm yapmanız.

Yürümeyip, arabayla kamp yerine gidecek ve orada asgari 3 gün kamp yapacak Kampçılar ile bisikletçiler için ise ideal..

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: