JR GEAR ULTRALIGHT SU GEÇİRMEZ TORBA

Sırt çantam Husky. Siyah, üstünde mavi renkli nazar boncuğu olan havalı bir yağmurluğu da var. Ancak ne zaman yağmur yağsa, çantanın içi ıslanıyor. Yağmurluk hiç bir işe yaramıyor diyebilirim. Çantanın sırt ile birleştiği yerden süzülen yağmur suları, mutlaka çantayı ıslatıyor.

12209_10151256096084651_1456247258_nHavalı ama işe yaramayan çanta yağmurluğu

Solo bir yürüyüşte, uyku tulumlarım, yedek kıyafetlerim tamamen ıslanmıştı ve çadırın içinde aylardan nisan olmasına rağmen epey üşümüştüm. Bu olaydan ders alarak Andoutdoor’dan JR Gear’ın 10 litrelik su geçirmez torbalarından 2 adet aldım.  Şimdi nereye ve hangi mevsimde gidersem gideyim, uyku tulumunu bir torbaya, yedek kıyafetleri diğer torbaya koyuyorum. Tüm Likya yolunu bu şekilde yürüdüm ve epey yağmura maruz kalmama rağmen kritik herşeyimi korumayı başarabildim.

PHTO0097.JPGSarı torbada uyku tulumu, kavuniçi torbada ise kıyafetler emniyete alınnmış durumda..

Bu torbaların 15 ve 20 litrelikleri de var.

Fiyatı biraz pahalı gibi gözüksede (29.90 TL.) torbalar çok fonksiyonel. Öncelikle çok hafif, su geçirmez ve yırtılmaya dayanıklı kumaştan yapılmış torbalar. Üst tarafında cırt bantı  ve klipsleri var. Torbayı sıkıştırıp içindeki havayı alarak küçültebiliyorsunuz da. Hacimden ciddi bir kazanç sağlıyor. Hepsinden önemlisi, sırt çantanızla denize girseniz bile, içindekilerin ıslanmıyacağından emin olabiliyorsunuz.

Genelde bu tip malzemeleri, poşetlere sararak emniyete alma eğilimi var. Ancak şunu da kesinlikle söyleyebilirim ki, uzun süre suya maruz kaldığında, poşetler mutlaka suyu geçiriyor. Bu da hiç ummadığınız sonuçlara mal olabilir. Özellikle kışın..

Bu benim kullandığım torbalar. Daha pek çok markanın su geçirmez torbaları var. Onlarında aynı fonksiyonları yerine getirdiğine eminim.

Bulb010-sari

SONUÇ OLARAK: Her doğa yürüyüşçüsü, uyku tulumu ile yedek kıyafetlerini, poşetlere sararak değilde bu iş için özel üretilmiş su geçirmez torbalarda muhafaza etmeli derim.

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: