DAĞCILIK VE DOĞA FİLMLERİ – 10

Bu kez sizlere Hollywood filmleri yerine, yürüyüşçünün/survivalistin kendi kamerasıyla çektiği son derece etkileyici 4 belgesel nitelikli film sunuyorum. Bu filmleri piyasada bulma imkanı olmadığı için de, doğrudan seyredebileceğiniz şekilde video sitelerinden aktarıyorum. Tıklayın, izleyin.

37. ALONE IN THE WİLD

İngiliz kameraman Ed Wardle, Kanal 4 televizyonu için, Kanada’nın ıssız Yukon bölgesine gider. Amaç sadece temel ekipmanla ve desteklerle 90 gün burada yaşamayı başarmaktır. Evereste tırmanmış, Kuzey kutbunu geçmiş deneyimli kameraman Ed Wardle, bunu başarabilecek midir? Yoksa dış dünyayla tek irtibatı olan imdat butonuna basacak mıdır?

 

38. ACROSS CANADA WITH LARS MONSEN

Norveçli gazeteci ve maceracı Lars Monsen, Alaska ve Kanada’yı boydan boya geçer. Tek başına yaptığı bu yolculuk tam 2 yıl 7 ay sürer. Bu yolculukta yaptığı çekimlerin bir özeti.

 

39. DYATLOV GEÇİDİNİN SIRRI

2 Şubat 1959 yılında Ural dağları’nda 9 dağcının ölmesi ile sonuçlanan, ve bugün bile aydınlatılamamış, esrarengiz olayın belgeseli.

40. CONTINENTAL DIVIDE TRAIL

İki İngiliz arkadaşın, dünyanın en uzun ve en zor doğa yürüyüş yolu olan 5.200 km’lik Continental Divide Trail’de  yaşadıklarının, kendi kameralarından bir özeti.

Reklam
Comments
One Response to “DAĞCILIK VE DOĞA FİLMLERİ – 10”
Trackbacks
Check out what others are saying...


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: