TYBELT KEMER

couleur tybelt

Halen Fransa, Almanya, İtalya, Çek Cumhuriyeti, Belçika ve ABD’de satılmakta olan, Fransız BBM Equipment Firma‘sının outdoor sporları için ürettiği ”TYBELT KEMER”, çok yakında Türkiye’de de satışa sunulacak…

FİRMA WEB: http://bbm-equipement.com/tr/

FİRMA FACEBOOK (TR): https://www.facebook.com/Tybelt.Turkey?fref=ts

Firmanın test maksadıyla göndermiş olduğu bir adet TYBELT – PREMIUM modeli kemeri, bu hafta sonu bir kış kampında deneme ve değerlendirme imkanım oldu. İşte kemer hakkında ki görüşlerim…

Outdoor aktiviteleri için tasarlanmış olan ”TYBELT KEMER”i kısaca, pantalon ve emniyet kemeri karışımı, çok fonksiyonlu bir kemer olarak tanımlamak mümkün. Kullanım alanları ise sizin yaratıcılığınıza bağlı olarak sınırsız denebilir. Dağcılıkta, doğa yürüyüşünde, kampçılıkta, tırmanışta, mağaracılıkta, kanyonculukta, yelkencilikte, bisikletçilikte, arama-kurtarmada, avcılıkta ve günlük yaşamda, emniyet faktörünün öne çıktığı her durumda etkin olarak kullanılabilir.

TYBELT KEMER, bir outdoor ürün olmasına rağmen, günlük yaşamda da rahatlıkla kullanabileceğiniz, son derece şık bir kemer. Kemer tokaları paslanmaz malzemeden yapılmış.  Piyasada satılan perlon kemerlere nazaran çok daha hafif, ince ve yumuşak.  Ağırlığı sadece 150 gram. (Pro modeli 200 gram) Bu kadar yumuşak ve hafif olmasının yanında son derece de güçlü… 2200 kg. lık bir çekeri var… Yani büyük bir otomobili kaldırabilecek kadar güçlü… Avrupa dağcılık ekipmanları güvenlik ve test sertifikası olan EN 566 Sertifikasına sahip. Bu nedenle outdoor aktivitelerinde ve günlük yaşamda, emniyet gerektiren her durumda güvenle kullanmak mümkün. Ürün garanti süresi de 1 yıl…

TYBELT KEMER‘in; STANDART, PREMIUM, BLACK EDITION ve PRO olmak üzere 4 farklı modeli mevcut. Tüm modellerde kemer ana özelliği aynı. Yani hepsi 2200 kg. çekerli. Model yükseldikçe ilave özellikler geliyor. Standart kemerde sadece kemer mevcutken, PRO modelde kilitli karabinde var.

Ürünün Türkiye satış fiyatı henüz belli değil. Ancak Avrupa’da ki satış fiyatları modele göre 34-64 Euro arasında değişiyor. Türkiye fiyatının da yaklaşık bu seviyelerde ya da biraz daha düşük olacağını tahmin ediyorum.

tybelt-premium-orange

TYBELT KEMER‘in, doğa sporlarında ki kullanım alanlarına örnek olarak şunlar verilebilir.

Dağcılıkta, istasyon kurmada, emniyet kemeri olarak tırmanışta ve inişte, teleferik sistemlerinde,

Kampçılıkta, barınak yapmada, taşımada, paketlemede, hamak kurmada, ağaçlara tırmanmada,

Yelkencilikte, fırtınada kopan bir donanımı ya da güvertede kendinizi emniyete almada,

Bisikletçilikte, bisikletinizi aracınızın arkasına ya da çantalarınızı bisiklete bağlamada,

Arama Kurtarmada, üst koşum olarak bir yaralıyı emniyete almada,

Avcılıkta, tüfek kayışı olarak, ya da avı askıya alıp taşımada,

İlk Yardımda, Yaralı kolu askıya almada, kırık kemiğe atel yapmada, turnike atmada,

Günlük yaşamda, yolda kalan aracınızı çekerken çekme halatı olarak, yüksekte çalışırken merdiveni emniyete almada,

Bunlar TYBELT‘in kullanım alanlarına bir kaç örnek… Buna daha pek çok kullanım yeri eklemek mümkün. Tamamen sizin yaratıcılığınıza kalmış bir husus…

Firma sitesinde kemerin farklı kullanım alanlarına ilişkin pek çok video mevcut. Merak edenler aşağıdaki linkten videoları izleyebilir.  (http://bbm-equipement.com/en/content/34-vid%C3%A9os)

Bu da, Şahika Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübünden Emrah Türksoy arkadaşımla birlikte bizim çektiğimiz video…

SONUÇ OLARAK:

Tybelt; emniyet kemeri taşıma ihtiyacını ortadan kaldırması, hafifliği, güvenilirliği ve fonksiyonelliği göz önüne alındığında çok kullanışlı bir ürün. Gönül rahatlığı ile alınabilir ve güvenle kullanılabilir.

bindirbindirbindirbindirbindirbindirbindir

BU POSTU YAYINLANDIKTAN SONRA, TYBELT KEMERİ TÜRKİYE’DE NEREDEN TEMİN EDEBİLECEĞİNİ SORAN ARKADAŞLAR OLDU. BENDE FİRMAYA SORDUM.. ŞU AN AŞAĞIDA LİNKLERİNİ VERDİĞİM 2 YERDE KEMERİN SATIŞININ BAŞLADIĞINI VE HALEN ÇOK SAYIDA FİRMAYLA GÖRÜŞMELERİN DEVAM ETTİĞİNİ VE ÇOK YAKINDA BAŞKA NOKTALARDA DA SATIŞININ BAŞLAYACAĞINI ÖĞRENDİM. İLGİLİLERE DUYURULUR.

http://www.outdoorpazar.com/

http://www.isvitrin.com/Emniyet-Kemerleri,LA_236-2.html#labels=236-2

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: