DAĞCILIK VE DOĞA FİLMLERİ – 50

197. SURVIVER AVEC LES LOUPS (2007)

Küçük bir Yahudi kız olan, Mashi Defonseca’nın gerçek yaşam öyküsü. 1941 yılında, II. Dünya harbinde Mashi’nin ailesi sürgüne gönderilir. Ailesi sürgünden önce küçük kızlarına bakmaları için Belçikalı bir aile ile anlaşır. Ancak Mashi, ailenin yanından kaçar ve Ukranya’ya kadar yürüyerek 4 yıl sürecek bir yolculuğa çıkar. Son derece tehlikeli bu yolculukta kurtların yardımıyla hayatta kalır.

18845773

 

198. KING OF THE SUMMER (2013)

Ergenlik çağında olan Joe, babasının kendisine sürekli karışmasına öfkelenmektedir. En sonunda en yakın arkadaşı Patrick ve garip bir çocuk Biaggio ile ormana kaçarlar. Hedefleri bir ev yapıp ormanda yaşamaktır. Ödüllü bir film.

e4ti5

 

199. SPRING, SUMMER, FALL, WINTER (2003)

Gölün ortasındaki bir tapınakta, genç bir keşiş budizmi öğrenmeye çalışmaktadır. Usta-çırak ilişkisi şeklinde sürdürülen bu eğitim esnasında genç keşiş güzel bir kıza aşık olur ve her şey değişir. Mevsimsel değişim döngüsü üstünden, yaşama dair umut, keder, sevinç gibi insani değişimleri irdeleyen, bol ödüllü bir Kore filmi.

269274Spring-Summer-Fall-Winter-and-Spring-poster

 

200. KING KONG (2005)

1933 yılında gösterime giren ünlü filmin, 3 ncü ve  en son versiyonu.. Hint Okyanusu’nda, Kafatası adasında yaşayan dev bir goril, bir film ekibi tarafından yakalanarak medeniyete getirilir.

king_kong_ver6

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: