DAĞCILIK VE DOĞA FİLMLERİ – 24

93. SCENIC ROUTE (2013)

Çok yakın iki arkadaş, ıssız bir çöl yolunda arabaları arıza yapınca bir anda kendilerini bir ölüm kalım mücadelesi içinde bulurlar. Şartlar zorlaştıkça, arkadaşlıklarıda çatırdamaya başlar.

scenic-route-poster-404x600

 

94. RABBIT PROOF FENCE (2002)

Avustralya’lı Molly Craig’in yaşam öyküsüne dayanan harika bir film. 1930’lu yıllarda, hükümet kararı ile melez çocuklar, eğitilmek üzere ailelerinden zorla alınarak özel kamplara götürülmeye başlanır. 14 yaşında ki Molly Craig’de bu çocuklardan biridir. Ancak Molly 8 yaşındaki kardeşi ve 10 yaşındaki kuzeni ile kamptan kaçar. Ancak eve dönüş için önlerinde geçmeleri gereken 2.000 km.lik bir çöl vardır.

rabbit_proof_fence_ver5_xlg

 

95. THE MOSQUİTO COAST (1986)

Amerikalı bir bilim adamı, çalışmalarına değer verilmemesi üzerine, yepyeni bir yaşama başlamak üzere Honduras’ın Sivrisinek Sahiline gider. Ancak yaşam orda umduğundan daha zordur.

images

 

96. THE BEACH (2000)

Richard yaz tatilini geçirmek için Tayland’a gitmiş bir üniversite öğrencisidir. Orada Daffy adında İskoçya’lı bir gezginle tanışır. Daffy ona, hiç kimsenin bilmediği gizli bir cennetten bahseder ve ona bir harita bırakır. Richard otelde tanıştığı bir Fransız çiftide ikna eder ve adayı aramaya giderler.

The_Beach_-_Movie_Poster

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: