ADRENALİN

4

Adrenalin, 1997 yılında, Yıldız Teknik Üniversiteli 3 dağcı tarafından, Beşiktaş  Çarşıda açılan küçük bir mağaza ile kurulmuştur. Kendilerinin de dağcı olmasının getirdiği avantajla, kısa sürede işletme olarak büyük bir gelişme göstermişlerdir.

1999 yılında, dağcılık sporuna katkı vermek amacıyla bir eğitim bölümünü açtılar ve halen pek çok üniversite dağcılık kulübünde eğitim kitabı olarak kullanılan ”Yürüyüş ve Kampçılık Malzemeleri” kitabını hazırlayıp ücretsiz olarak dağıttılar.

5

2000 yılında İstanbul Anadolu yakasında ikinci mağazalarını ve  internet sitelerini açtılar. 2004 yılında internet sitelerinden online satış yapmaya da başladılar.

Şu an İstanbul’da Beşiktaş ve Karaköy ile, Adana Merkez olmak üzere 3 mağazaları vardır ve franchise vererek büyümeyi planlamaktadırlar.

Firma halen, Tunç Fındık ve Doğan Palut gibi sporcular ile, yarışma/etkinliklere sponsor olamakta ve ücretsiz eğitim/seminerler vererek dağcılık sporuna katkı sunmaya çalışmaktadır.

Adrenalin mağazalarında pek çok ünlü markanın ürünleri satılmaktadır. Lafuma, Millet, The North Face, Husky, Asolo, Salomon, Easy Camp, Ferrino Adrenalin‘de bulabileceğiniz markaların bazıları.  Ancak sattıkları tüm markalara ve bunlardan hangilerinin doğrudan distrübütörü olduklarına ilişkin bir bilgi elimde yok. ( Çünkü Adrenalin‘de, bu bilgileri 2 kez istememe rağmen göndermeyen  pek çok firmadan biri.)

8

Adrenalin‘den şu ana kadar sadece bir kez,Karaköy mağazadan alışveriş yaptım. O da aralık ayında aldığım”Karia Yolu” kitabı idi. Bunun özel bir nedeni yok. Sadece öyle denk geldi. Bu nedenle müşteri memnuniyeti ve internet satışları gibi konularda bir fikrim yok. Onu da alışveriş yapan arkadaşlar yorum olarak eklerlerse memnun olurum. Bu sayede, özellikle de bu spora yeni başlayan ve ne alması ve nereden alması gerektiğini henüz bilmeyen pek çok arkadaşa doğru bir bilgi sunmuş oluruz.

İNTERNET SİTESİ: http://www.adrenalinoutdoor.com

KARAKÖY: Necatibey Cad. No:53/A   Tel: 0212 293 15 30

BEŞİKTAŞ: Ortabahçe Caddesi, Büyük Beşiktaş Çarşısı, PTT Katı  No.34  Tel: 0212  260 60 02

ADANA: Çınarlı Mahallesi, 61020 Sokak, Levent Apt. No:15/A  Seyhan Tel: 0322 457 80 88

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: