DAĞCILIK VE DOĞA FİLMERİ – 15

57. ANRACTIC JOURNAL (2005)

Antartika’yı geçmek için yola çıkan bir Güney Kore ekspedisyonu, 80 yıl önce kaybolan bir İngiliz ekspedisyonuna ait günlükleri bulurlar. Günlüğü okudukça ve zaman geçtikçe aralarında korkutucu bir benzerlik olduğunu farkederler. Ölüm korkusu herkesi sarmaya başlar.  Nefis görüntüler eşliğinde güzel bir Güney Kore filmi..

11187917586e2cdcdd

 

58. WALKABOUT (1971)

Aborjin geleneklerine göre ergenlik yaşına gelen her erkek, tabiatla bütünleşebilmesi ve hayatta kalmayı öğrenebilmesi için, ıssız bölgelerde aylarca sürecek yolculuklara gönderilir. Buna walkabout (gezinti, dolaşma) denir. Walkabaut’a gönderilmiş bir Aborjin, babaları tarafından terkedilmiş iki kardeşle karşılaşır. Artık hayatta kalma mücadelesini üçü birlikte sürdüreceklerdir.

Walkabout POSTER

 

59. DEFIANCE (2008)

İkinci Dünya Harbinden gerçek bir hikaye. Nazi işgali altındaki Polonya’dan kaçan 3 Yahudi, Beyaz Rusya’da Rus direnişçilere katılırlar. Aynı zamanda kaçan diğer insanlarla birlikte (1200 kişi)  orman içerisinde bir köy inşa edip, uzun süre yaşarlar.

2008_Defiance

 

60. BIG MIRACLE (2012)

Gerçek bir olaydan uyarlama. Kuzey kutup dairesinde, buzulların arasında sıkışan bir gri balina ailesini, Alaska!da ki küçük bir kasaba halkının kurtarma çabalarının anlatıldığı bir çevre filmi.  Drew Barrymore’un bir çevreciyi canlandırdığı sıcak bir aile filmi..2012_big_miracle_wallpaper_006

Comments
One Response to “DAĞCILIK VE DOĞA FİLMERİ – 15”
  1. hamit dedi ki:

    Çok güzel filmler.

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: