DAĞCILIK VE DOĞA FİLMLERİ – 9

33. SOUTHBOUNDERS (2005)

Amerika’da ki dünyanın en uzun yürüyüş yollarından biri olan Appalachian Trail’de yolları kesişen genç bir erkekle kızın yürüyüş hikayesi..

61VitnWZauL._SX500_

 

34.  FROZEN (2010)

Üç snowboardcu için geçirdikleri sıradan ve keyifli bir gün, son turlarında teleskide mahsur kalmaları ile kabusa dönüşür…

Kararan hava ve pist güvenliğinin ışıkları söndürmesi ile üçlü çok geçmeden panik içerisinde fark edecektir ki, yerden oldukça yüksek bir noktada, teleskinin üzerinde asılı kalmışlardır…

Bu üç maceraperest, bir sonraki haftasonuna kadar kapanan kayak merkezinde, kararan hava ile etkisini göstermeye başlayan dondan canlarıni kurtarabilmek için akla hayale gelmeyecek yollar aramak durumunda kalacaklardır.

Kendilerine biraz olsun hareket alanı yaratabildiklerinde ise, karşı karşıya olduklari tehlikenin yalnızca dondurucu soğuk olmadığını fark edeceklerdir.

Canları uğruna beklenmedik engellerle boğuşurken, hayatta kalmak uğruna gösterdikleri bu çaba, başa gelebilecek en kötü ölüm biçimlerini alt edebilecek kadar güçlü mü, bunu göreceklerdir…

İçerik

 

35. K-2 THE ULTIMATE HIGH (1991)

Taylor ve Harold’ın en büyük zevkleri dağlara tırmanmaktır. İki arkadaş, Alaska’da gerçekleştirdikleri tırmanış sırasında K-2’ye tırmanma hazırlıklarında bulunan başka bir grupla karşılaşırlar. Bu grubun iki elemanı bir kaza sonucu çığ altında kalınca, Taylor ve Harold onların yerini almaya karar verirler. Everest tepesinden sonraki en yüksek tepe olan K2, Kuzey Pakistan’daki Karakoram dağlarında bulunmaktadır ve Everest’ten çok daha zorlu bir tırmanışı gerektirmektedir.

20514804_main_zoom

 

36. MAN IN THE WILDERNESS (1971)

1800 lerde bir gurup avcı, kış mevsiminin yaklaşması üzerine evlerine dönmeye çalışırken, grup üyesi Zachary Bass, bir ayı saldırısında ağır yaralanır. Gurubun lideri, Zachary’i o halde bırakarak yoluna devam eder. Zacahry için inanılmaz bir ölüm kalım savaşı başlar.

images

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: